Z dniem 22 listopada rozpoczęliśmy zajęcia w ramach naszego nowego projektu, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki projektowi możemy zwiększyć jakość świadczonych przez nas usług.
Grupa 15 uczestników rozpoczęła już aktywizację w ramach następujących działań:
- trening z zakresu sportu i rekreacji "W zdrowym ciele zdrowy duch", którego zadaniem jest zastosowanie różnorodnych form aktywności ruchowej w terapii naszych Uczestników. Rehabilitacja ruchowa stosowana będzie m.in. w formie ćwiczeń ogólnie usprawniających, zajęć sportowych, zajęć taneczno-ruchowych oraz zajęć rekreacyjnych.
Pamiętajmy!!
Aktywność fizyczna jest fundamentem w utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego. Poprawia wydolność i sprawność całego aparatu ruchowego człowieka, jak również pomaga eliminować negatywne stany emocjonalne. Ruch fizyczny pobudza wewnętrzne możliwości osoby dotkniętej zaburzeniami psychicznymi, poprawiając jej rolę w życiu osobistym, w kontaktach społecznych oraz zawodowych, jakże ważnych dla osób dotkniętych chorobami psychicznymi. Aktywizacja ruchowa jest wielokierunkową i wielozadaniową formą rehabilitacji osób dotkniętych zaburzeniami psychicznymi.
- trening kulinarny "Kulinarna podróż dookoła świata", który da szansę na pozyskanie wiedzy na temat różnych kultur, zwyczajów i tradycji z naciskiem na tradycje kulinarne. Na zajęciach Uczestnicy projektu będą mieli możliwość poznać i ugruntować wiedzę na temat położenia poszczególnych państw na mapie świata, uzyskać wiedzę na temat specyfiki danego kraju oraz zapoznać się z jego ciekawostkami kulinarnymi. Rozwiną również swoje umiejętności praktyczne poprzez samodzielne wykonywanie proponowanych potraw. Konsumpcja przygotowanych przez Uczestników projektu potraw będzie doskonałą okazją do spożywania ich w dobrej atmosferze: odpowiedniego ich podania, nakrywania do stołu i kulturalnego spożycia przygotowanych posiłków, poznawania zasad dobrych obyczajów, utrwalanie nawyku kulturalnego zachowania się przy stole,
- grupa wsparcia dla rodzin Uczestników projektu oraz osób z otoczenia, a więc osób będących w bezpośrednim kontakcie z osobami chorymi. Dzięki udziałowi w zajęciach osoby te dowiedzą się czym są choroby psychiczne, jak wspierać bliskiego w zdrowieniu oraz jak samemu radzić sobie w trudnych sytuacjach związanych z funkcjonowaniem na co dzień z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Udział w zajęciach da także możliwość dzielenia się własnym doświadczeniem i czerpania z doświadczenia innych