Serdecznie zapraszamy w okresie od 5 października do 13 listopada 2020 r. do filii nr 13 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim ( Os. XXX-lecia) na wystawę prac plastycznych uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim pt. „ Chlapane,malowanepisane”. 
 
Prace powstały w ramach terapii zajęciowej z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. 
 
1. Obrazy chlapane- wykonane techniką pouringu, która polega na rozlewaniu farb na płótnie. W technice tej używamy farb akrylowych zmieszanych z medium. Technika jest nieprzewidywalna, rezultaty pracy przypadkowe, powstałe obrazy są bardzo efektowne, ekspresyjne, kolorowe. Technika pouringu zyskała dużą popularność wśród uczestników. Jest formą wciągającej „zabawy” artystycznej.
2. Ikony- malowane farbami akrylowymi. Uczestnicy poznali podstawy techniki pisania ikon, zaczynając od przeniesienia wzoru z użyciem podlinnika na płótno, przez nakładanie kolejnych warstw kolorów, aż do wykończenia obrazu werniksem.
3. Techniki mieszane- połączenie malarstwa akrylowego z kolażem i żywicą epoksydową.
4. Rękodzieło (skrzyneczki, tace) i obrazy stworzone z użyciem żywicy epoksydowej. Technika polegająca na wylewaniu zabarwionej żywicy na różne podłoża: płótno, przedmioty jak tace, pudełka. Uzyskujemy trwałą, połyskującą powierzchnię. 
 
Bardzo prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią. Pamiętajmy o maseczkach oraz dezynfekcji rąk! 
 
Dziękujemy!!