Dokładnie 20 lat temu uchwałą Rady Powiatu Wodzisławskiego powstała nasza PERŁA. Z tej okazji Ośrodek przygotował w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego cykl spotkań skierowanych do różnych odbiorców.

Tym razem wszystkie spotkania zorganizowane zostały w Oazie Aktywności znajdującej się w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wałowej 30, jako nowej przestrzeni dedykowanej inicjatywom społecznym w naszym powiecie.

25 października terapeuci Ośrodka spotkali się z rodzinami naszych Uczestników, by w ramach grupy wsparcia poruszyć temat roli rodziny w procesie leczenia i rehabilitacji.

26 oraz 27 października odbyły się warsztaty skierowane do młodzieży powiatu wodzisławskiego o następującej tematyce:

- "Jak odnaleźć samego siebie - poszukiwanie własnej drogi życia. Profilaktyka przeciwdziałania depresyjności młodzieży",

- "Warsztaty profilaktyki zdrowia psychicznego technikami arteterapii"

28 października odbyło się spotkanie społeczności naszego Ośrodka z Panią Krystyną Kuczerą- członkinią Zarządu Powiatu Wodzisławskiego oraz Panią Ireną Obiegły - dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. Gościem spotkania był także ksiądz Prałat Bogusław Płonka. Najpierw wspólnie świętowaliśmy obchody 20-lecia Perły podczas których wspominaliśmy byłych Uczestników, pracowników oraz osoby, których nie ma już wśród nas. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji.  

Nasi podopieczni przygotowali występ artystyczny, który uprzyjemnił nam ten wspólnie spędzony czas.

Następnie Uczestnicy Ośrodka wzięli udział w panelu dyskusyjnym pn. "Perłowa retrospekcja, czyli jak terapia w ośrodku wpłynęła na moją jakość życia".

W dniu 29 października pracownicy oraz przedstawiciele społeczności naszej Perły wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowali 20-te urodziny Ośrodka .

Jubileusz rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim. Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować młodzieży I LO w Wodzisławiu Śląskim za wsparcie wokalne. Dziękujemy również za obecność na mszy oraz wspólną modlitwę obecnym oraz byłym uczestnikom, rodzinom uczestników, podopiecznym warsztatów terapii zajęciowej oraz Ośrodka Wsparcia w Połomi.

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy działalność naszego Ośrodka na przestrzeni 20-tu lat oraz przedstawiliśmy wszystkie formy arteterapii stosowane w terapii z naszymi podopiecznymi.

Pochwaliliśmy się także talentami wokalnymi naszych Uczestników, którzy przygotowali krótki występ artystyczny.

Na koniec spotkania zaprosiliśmy wszystkich gości na mały poczęstunek, który samodzielnie został przygotowany w naszym Ośrodku.

Przy tej okazji chcieliśmy podziękować młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim za bezcenną pomoc kelnerską.

Bardzo chcieliśmy podziękować zaproszonym gościom za wszystkie miłe słowa i podziękowania oraz upominki. To bardzo miłe, że doceniacie trud naszej pracy.

Dziękujemy WTZ w Wodzisławiu Śląskim oraz Ośrodkowi Wsparcia w Połomi za nowe sztalugi dzięki którym łatwiej będzie prezentować dzieła naszych Uczestników.

Dziękujemy także wszystkim przybyłym mediom.

 

Relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie Powiatu Wodzisławskiego

https://www.powiatwodzislawski.pl/wodzislawska-perla-ma-juz-20-lat.html

oraz tuwodzisław.pl

https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,od-dwudziestu-lat-niosa-pomoc,wia5-3266-24452.html