Za nami festyn rekreacyjno- integracyjny pn. „BIESIADA BEZ BARIER”, który zrealizowany został w związku z realizacją projektu „PERŁA+” w ramach jednego z zadań: Usługi świadczone przez POW Perła w Wodzisławiu Śl. na rzecz integracji UP ze środowiskiem lokalnym jako rozwój środowiskowych form usług społecznych.
Przypominamy, iż nasz projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem festynu była integracja środowiska lokalnego z Uczestnikami Perły, rozwój oraz wzrost aktywności społecznej a także wzmocnienie pozytywnej postawy oraz świadomości społecznej i tolerancji w stosunku do osób chorujących psychicznie.
Tym razem „BIESIADA BEZ BARIER” zorganizowana została w ogrodzie Powiatowego Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim w stylu bawarskim. Do wspólnej zabawy Tomasz Ciba „CORAL” z zespołem porwał uczestników: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim i Gorzycach, Ośrodka Wsparcia w Połomii, Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach, Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śląskim, Środowiskowego Domu Samopomocy OLIGOS w Jastrzębiu Zdroju oraz rodziny, przyjaciół, sąsiadów naszych Uczestników.


Biesiadowanie uprzyjemnił słodki poczęstunek oraz bigos przygotowany przez samych gospodarzy festynu. Dodatkowo w ośrodku zorganizowana została wystawa prac naszych podopiecznych. Zaproszeni goście mieli okazję zatem zapoznać się z artystycznym dorobkiem uczestników PERŁY oraz przy okazji zwiedzić ośrodek.
Na festynie nie zabrakło oczywiście wolontariuszy z Technikum Teb Edukacja w Wodzisławiu Śląskim. Dziękujemy za poświęcony czas i bezinteresowną pomoc.
Niech ta krótka fotorelacja wywoła piękne wspomnienia i uśmiech na twarz

 Grupa osób oglądająca wystawę prac uczestników Ośrodka Wsparcia Perła.

Grupa osób tańcząca pod namiotem.

Grupa osób klaszcząca w dłonie siedząca przy stole, na którym stoi kawa, woda, ciasta w tle podwórk, trawa, fragment budynku.

Grupa osób siedząca przy stole, na którym stoi kawa, woda, ciasta, w tle inne stoły i ławki oraz siedzące przy nich osoby.

Grupa osób siedząca przy stole, na którym stoi kawa, woda, ciasta, w tle inne stoły i ławki oraz siedzące przy nich osoby.

Grupa osób siedząca pod żółto-niebiesko-białym namiotem na ławkach przy stole, na którym stoją kawa, woda, ciasta. W tle widać osoby bawiące się na festynie i inne ławki oraz stoły

Grupa uczestników festynu zgromadzona wokół sztucznej krowy, z lewej strony stoi wodzirej przebrany w strój bawarski i mówi coś do mikrofonu.