W dniu 19 wrzeześnia 2023 odbył się wernisaż wystawy  "Każdy ma swojego anioła", na której prezentowane są prace Uczestników naszego Ośrodka.
W klimat artystycznej podróży z aniołami wprowadziili nas swym śpiewem Pani Ola i Pan Marian. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenia i spędzili z nami wspólnie czas. Co roczne wystawy, będące odsłoną artystycznej twórczości naszych Uczestników są dla naszej perłowej społeczności ważnym wydarzeniem. Wymagają dużego wysiłku i wielu przygotowań. Inspiracją dla naszych artystów były ich własne wyobrażenia Aniołów, jako istot że świata duchowego, pełniących ważną rolę w wielu religiach. Wśród technik jakimi pracowali nasi podopieczni to głowie malarstwo, rysunek, rzeźba, krawiectwo.
Sztuka osób niepełnosprawnych jest wyjątkowa nie tylko ze względu na walory artystyczne, piękne dzieła, które powstają ale także z uwagi na wyjątkowy proces tworzenia prac, wspólne inspiracje, wyrażanie siebie, swoich myśli i emocji poprzez sztukę.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim filia nr 13 ( Os. XXX-lecia ) na wystawę naszych prac, którą będzie można zobaczyć w godzinach funkcjonowania biblioteki do dnia 24 listopada br.
 
Na zdjęciu widać obraz stojący na sztaludze przestawiający kobietę ze skrzydłami na koniu w  barwach fioletowo - różowo- szarych.
 
Na zdjęciu widać obraz na sztaludze przedstawiający kobietę odwróconą tyłem ze skrzydłami ubraną w złotą szatę.
 
Na zdjęciu widać obraz będący portretem kobiety ze skrzydłami trzymającej w ręce gwiazdę , tło jest złote.
 
Na zdjęciu widać obraz  przedstawiający postać anioła na błękitno- granatowym tle.
 
Na zdjęciu widać dwie rzeźby przedstawiające anioły w pomarańczowej i turkusowej szacie.
 
Na zdjęciu widać uczestniczkę śpiewającą na wernisażu wystawy, w tle skrzydła z papierowych piór.
 
Na zdjęciu widać Uczestnika siedzącego na czerwonym fotelu grającego na gitarze i stojącą obok Uczestniczkę klaszczącą i śpiewającą.
 
Relacja z wernisażu dostępna jest również na stronie https://www.powiatwodzislawski.pl/kazdy-ma-swojego-aniola.html