Terapia zajęciowa to coś więcej niż tylko wykonywanie prac manualnych czy artystycznych. To proces, w którym  twórczość staje się  środkiem wyrażania siebie, sposobem na odzyskanie równowagi, wzmocnienie wiary w swoje możliwości, a także budowanie poczucia przynależności.
 
Dlaczego portret? Jest to ciekawy, ale i trudny temat. Daję wgląd w siebie, ale i wymaga uważnego spojrzenia na drugiego człowieka, przyjrzenia się jego twarzy oraz wnętrzu. 
Uchwycenie podobieństwa wyglądu i charakteru portretowanej postaci jest jednym z najtrudniejszych zadań, ale także należy do najbardziej satysfakcjonujących ćwiczeń plastycznych.
Uczestnicy rysowali siebie nawzajem, a także korzystali z inspiracji znalezionych m.in w Internecie. Próbowali je kopiować lub przetwarzali według swojej wrażliwości.
 
Dziękujemy wszystkim gościom za dzisiejszą obecność .
 
Zachęcamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych do dnia 15.11.2024r. w  filli nr 13 na Osiedlu XXX-lecia. 
W bibliotece dostępna jest Księga Wrażeń w której zachęcamy do podzielnia się opiniami, uwagami na temat prac Uczestników.
 
Na zdjęciu widać trzech Uczestników i gości obecnych na wernisażu stojących i klaszczących.   Na zdjęciu widać cztery obrazy- portrety prezentowane na wystawie.   Na zdjęciu widać rzeźby i płaskorzeźby przedstawiające twarze kobiece i męskie.
 
                    Na zdjęciu widać kobietę robiącą zdjęcie czarnobiałym szkicom i  akwarelkom przedstawiające twarze kobiece i męskie.
 
                    Na zdjęciu widać portrety w różnych kolorach kobiece i męskie.
                    
                    Na zdjęciu widać wnętrze biblioteki i osoby oglądające wystawę.
 
                    Na zdjęciu widać cztery poduszki z wyszytymi konturami twarzy na białym tle.