Na zdjęciu widać skrzydła zrobione z papierowych piór- wspólne dzieło Uczestników Ośrodka

 

W dniu 19 wrzeześnia 2023 odbył się wernisaż wystawy  "Każdy ma swojego anioła", na której prezentowane są prace Uczestników naszego Ośrodka.

Na zdjęciu widać ludzi bawiących się na koncercie Powiatowy Blues

08 września 2023 r. wzieliśmy udział w imprezie Powiatowy Blues, która odbyła się na terenie Ośrodkja Wypoczynkowego Olza. Gorącą atmosferę i świetną zabawę zapewnił zespół KOHER.

Na zdjęciu widać urządzenie do parowego prasowania odzieży

Grupa Uczestników, którzy aktywnie biorą udział w warsztatach zawodowych odwiedziła dzisiaj Zakład Aktywności Zawodowej w Wodzisławiu Śląskim. Uczestnicy poznali specyfikę pracy ZAZ-u oraz otrzymali informacje m.in. na jakich stanowiskach pracy oraz w jakim wymiarze czasu mogą być zatrudniane osoby z niepełnosprawnościami, jak wygląda cały proces związany z przyjęciem towaru do prania, praniem, maglowaniem, prasowaniem oraz pakowaniem.
Mogliśmy także przyjrzeć się samej pracy przy poszczególnych urządzeniach, a nawet spróbować własnych sił przy maglowaniu pościeli.
Przy okazji odwiedziliśmy naszych znajomych na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim podpatrując z ciekawością, jak wygląda ich aktywizacja.

Na zdjęciu widać grupę kilkunastu osób pozującą do zdjęcia na tle dużego białego budynku z czerwonym spadzistym dachem.

Dziś mieliśmy okazję spędzić wspólne chwile z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Marii Janecie za zaproszenie.
Był to czas kiedy nasi podopieczni mogli wspólnie grillować oraz brać udział w konkurencjach sportowych. Pamiętajmy, ruch to zdrowie.
Nasi Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić dom, zapoznać się z jego specyfiką, formami wsparcia oferowanymi przez DPS oraz pospacerować po pięknym ogrodzie.