Na zdjęciu widać skrzydła zrobione z papierowych piór- wspólne dzieło Uczestników Ośrodka

 

W dniu 19 wrzeześnia 2023 odbył się wernisaż wystawy  "Każdy ma swojego anioła", na której prezentowane są prace Uczestników naszego Ośrodka.

Na zdjęciu widać ludzi bawiących się na koncercie Powiatowy Blues

08 września 2023 r. wzieliśmy udział w imprezie Powiatowy Blues, która odbyła się na terenie Ośrodkja Wypoczynkowego Olza. Gorącą atmosferę i świetną zabawę zapewnił zespół KOHER.

Na zdjęciu widać urządzenie do parowego prasowania odzieży

Grupa Uczestników, którzy aktywnie biorą udział w warsztatach zawodowych odwiedziła dzisiaj Zakład Aktywności Zawodowej w Wodzisławiu Śląskim. Uczestnicy poznali specyfikę pracy ZAZ-u oraz otrzymali informacje m.in. na jakich stanowiskach pracy oraz w jakim wymiarze czasu mogą być zatrudniane osoby z niepełnosprawnościami, jak wygląda cały proces związany z przyjęciem towaru do prania, praniem, maglowaniem, prasowaniem oraz pakowaniem.
Mogliśmy także przyjrzeć się samej pracy przy poszczególnych urządzeniach, a nawet spróbować własnych sił przy maglowaniu pościeli.
Przy okazji odwiedziliśmy naszych znajomych na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim podpatrując z ciekawością, jak wygląda ich aktywizacja.

Na zdjęciu widać grupę kilkunastu osób pozującą do zdjęcia na tle dużego białego budynku z czerwonym spadzistym dachem.

Dziś mieliśmy okazję spędzić wspólne chwile z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Marii Janecie za zaproszenie.
Był to czas kiedy nasi podopieczni mogli wspólnie grillować oraz brać udział w konkurencjach sportowych. Pamiętajmy, ruch to zdrowie.
Nasi Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić dom, zapoznać się z jego specyfiką, formami wsparcia oferowanymi przez DPS oraz pospacerować po pięknym ogrodzie.

Na zdjęciu widać przód wozu strażackiego z bliska.
Dzisiaj udalismy się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertułtowach celem przypomnienia sobie m.in. jak prawidłowo udzielić I pomocy przedmedycznej.
Dzięki uprzejmości strażaków usystematyzowalismy wiedzę dotyczącą m.in.:
- wykonywania czynności w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby celem ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego,
- prawidłowego ułożenia poszkodowanego,
- wzywania pomocy, numerów alarmowych,
- sytuacji, kiedy nie wolno reanimować oraz czasu trwania reanimacji.

Na zdjęciu widać ludzi oglądających występ teatru plenerowego.

Dzisiaj wspólnie z uczestnikami Ośrodka Wsparcia w Połomi i Wtz w Wodzisławiu Śląskim spędziliśmy kulturalne chwile z krakowskim teatrem BIGIEL. Przedstawienie pn. "ROZMAITOŚCI" opracowane zostało na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Ciekawie i dowcipnie zilustrowane teksty, odpowiedni podkład muzyczny opracowany do każdego wiersza, duża ilość kostiumów i rekwizytów spotkała się z bardzo żywym zainteresowaniem ze strony naszych Uczestników. Było to przedstawienie interaktywne, gdzie widzowie brali czynny udział w przedstawieniu. Celem dzisiejszego spotkania było także stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

Na zdjęciu widać grupę kobbiet pozujących do zdjęcia. Kobieta stojąca w środku trzyma tablicę z trzema sztucznymi piersiami służącą do nauki badania piersi.

Dziś Uczestnicy Ośrodka w podziale na dwie grupy wzięli udział w zajęciach z zakresu profilaktyki raka piersi oraz raka jąder. Zajęcia dla kobiet poprowadziły gościnnie panie z Wodzisławskiego Stowarzyszenia Amazonek. Dziekujemy za przyjęcie zaproszenia. Pamiętajmy samobadanie, a co za tym idzie wczesne wykrycie guzów oraz szybka konsultacja lekarska szansą na pokonanie choroby.

Na zdjęciu widać złote puchary i kolorowe medale z niebieską zawieszką

Celem olimpiady jest umożliwienie osobom z niepetnosprawnościami udziału w zawodach rekreacyjno-sportowych, integracja osób niepetnosprawnych ze środowiskiem oraz przede wszystkim dobra zabawa. Tu nikt nie przegrywa a wszystkie bariery i ograniczenia znikają.

Na pierwszym planie płot z ręcznie wykonanymi plakatami witającymi na majówce. Na drugim planie ogród i osoby rozmawiające.

30 maja wspólnie z Uczestnikami i ich rodzinami bawiliśmy się na Majówce. Czas upłynął  nam na rozmowach, wspólnym grilowaniu i udziale w konkurencjach sportowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.